Jak Zamówić Nasienie z Elite Stallions Poland

 

Zamawianie Nasienia Chłodzonego

 1. Zarejestruj się/zaloguj na naszej stronie.

 2. Wpisz dane swojej klaczy w zakładce Moje Konto/Moje Klacze.

 3. Wybierz ogiera.

 4. Wpisz dane według wskazówek i zapłać przez internet.

 5. Sprawdź, czy dane adresowe do przesyłki nasienia są poprawne.

 6. Podaj dane kontaktowe do lekarza weterynarii, stadniny lub osoby, która będzie inseminowała klacz.

 7. Osoba nadzorująca cykl klaczy powinna skontaktować się z Elite Stallions poprzez e-mail około tygodnia przed spodziewaną inseminacją. Ten punkt nie jest wymagany, ale zalecany, aby upewnić się o dostępności ogiera.

 8. Gdy klacz jest gotowa do inseminacji, lekarz weterynarii, stadnina lub osoba odpowiedzialna za klacz powinna skontaktować się telefonicznie z Elite Stallions Poland pod numerem +48 515 133 441 między 7:00 a 9:00 rano, aby zamówić nasienie na następny dzień.

 9. Nasienie będzie wysłane tego samego dnia i powinno zostać dostarczone dnia następnego pod wskazany adres.

 10. Elite Stallions Poland śledzi przesyłki i kontaktuje się z firmami kurierskimi, lekarzami weterynarii lub stadninami w razie opóźnień w transporcie.

 11. Nasienie powinno być zainseminowane jak najszybciej po dostarczeniu, gdyż z reguły przeżywa ono dłużej w drogach rodnych klaczy niż w styropianowym pudełku czy lodówce.

 12. Osoba inseminująca powinna wypełnić i odesłać Świadectwo Inseminacji Klaczy do Elite Stallions Poland do 10 Września bieżącego roku.

 13. Około 14 dni po owulacji klacz powinna zostać zbadana na ciążę. Prosimy o powiadomienie Elite Stallions drogą mailową o wyniku tego badania.

 14. Jeśli klacz jest źrebna, to zalecamy dodatkowe badanie we Wrześniu, gdyż warunki stanówki w wielu stadninach przewidują zwrot części kwoty, jeśli, mimo wszystko, klacz okaże się do tego czasu nieźrebna. Wynik badania lekarz weterynarii powinien poświadczyć w formie Świadectwa Badania w Kierunku Ciąży.

 15. Jeśli klacz nie zaźrebi się do Września, to lekarz weterynarii powinien to poświadczyć w formie Świadectwa Badania w Kierunku Ciąży. Warunki stanówki w wielu stadninach przewidują zwrot części kwoty lub inne udogodnienia, jeśli klacz się nie zaźrebi.

 16. Oryginały Świadectw Inseminacji, Świadectw Badania w Kierunku Ciąży oraz kopie paszportów klaczy powinny zostać przesłane pocztą do Elite Stallions Poland (na adres: Mikołajewo 25A, 16-503 Krasnopol) do końca Września bieżącego roku.

 

Zamawianie Nasienia Mrożonego

 1. Zarejestruj się/zaloguj na naszej stronie.

 2. Wpisz dane swojej klaczy w zakładce Moje Konto/Moje Klacze.

 3. Wybierz ogiera.

 4. Wpisz dane według wskazówek i zapłać przez internet.

 5. Sprawdź, czy dane adresowe do przesyłki nasienia są poprawne.

 6. Upewnij się, czy Twój lekarz weterynarii lub bank nasienia ma przygotowany pojemnik do przechowywania mrożonego nasienia z ciekłym azotem. Zapytaj go o ubezpieczenie nasienia.

 7. Nasienie mrożone wysyłane jest w specjalnych pojemnikach transportowych w oparach ciekłego azotu, które utrzymują odpowiednio niską temperaturę przez około 7 dni. Po otwarciu pojemnika transportowego nasienie powinno zostać niezwłocznie przełożone do pojemnika do przechowywania mrożonego nasienia z ciekłym azotem.

 8. Osoba odbierająca przesyłkę mrożonego nasienia powinna w ciągu 12 godzin zawiadomić Elite Stallions Poland, jeśli zbiornik transportowy dotarł uszkodzony.